#1 2012-09-05 13:11:27

Kubu2012
Użytkownik

Na jak długo zawieramy ubezpieczenie na życie?

Witam,

Czy ktoś z Państwa wie, na jak długi okres zawrzeć można ubezpieczenie na życie? Zależy mi szczególnie na ubezpieczeniu rodzinnym.

#2 2012-09-07 10:05:38

janek
Użytkownik

Odp: Na jak długo zawieramy ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie można zawrzeć na czas nieokreślony, w jakim to w każdym okresie można złożyć wypowiedzenie. Jednak najczęściej zawiera sie takie umowy na 2 lata, z możliwością przedłużenia.

#3 2012-09-08 13:09:28

Artek
Użytkownik

Wydaje mi sie, że najczęściej zależy to od firmy ubezpieczeniowej, dlatego warto sprawdzić kilka z nich a dopiero potem wybrać. Ważne jednak jest to po ilu zapłaconych składkach owo ubezpieczenie jest ważne. Np w PZU trzeba zapłacić 3 mies składki aby w razie wypadku otrzymać odszkodowanie.

#4 2012-09-13 12:36:45

basia-jb
Użytkownik

Tak jeśli wcześniej niż zapłacisz trzy składki zdarzy Ci się wypadek, wówczas nie dostaniesz odszkodowania:(

#5 2012-09-24 17:20:50

basia-jb
Użytkownik

Zapomniałam jeszcze dodać...Takie sytuacje na pewno znajdują opis w regulaminie ubezpieczenia....Dlatego zawsze czytajmy tego typu info,...aby nie paść ofiarą oszustwa, lub samodzielnie nie popełnić błędu

#6 2013-01-15 14:25:22

zaba
Użytkownik

A to już różnie bywa. Dziś wielka ilość ubezpieczycieli dopasowuje czas trwania ubezpieczenia do potrzeb klienta, dlatego też ubezpieczyć się możesz na taki czas na jaki tylko chcesz;)

Szybka odpowiedź

Wprowadź wiadomość i wyślij
Jesteś człowiekiem czy robotem?

Sprawdzenie czy jesteś człowiekiem czy robotem.

Stopka

Forum oparte na FluxBB