#1 2012-09-06 09:11:07

aneta
Użytkownik

Problem z zaległościami finansowymi

Dwa lata temu zakupiłam samochód osobowy. Zaciągnęłam pokaźny kredyt w banku i oczywiście miałam zamiar go spłacać. W okresie zaciągania kredytu pracowałam, lecz niespodziewania mój zakład pracy przestał prosperować, ogłoszono upadłość firmy i zostałam na lodzie, bez środków do życia i ogromnym kredytem:( Część zobowiązania, około 30% jest spłacona, reszta NIE. Bank skierował sprawę do firmy windykacyjnej. Teraz nie wiem, jak dalej potoczy się sprawa. Co może zrobić taka firma aby ściągnąć dług. Dodam, że w tym czasie nie mam żadnych dochodów.

#2 2012-09-07 10:03:50

janek
Użytkownik

Odp: Problem z zaległościami finansowymi

Na pewno w pierwszej kolejności otrzymasz pismo wzywające do zapłaty w określonym terminie. Sprawa może zostać skierowana do sądu, a wówczas firma windykacyjna ma pole do popisu, aby zająć większą część twoich dochodów. Jeśli ich nie posiadasz firma czeka. Istnieje chyba przedawnienie długu, prawdopodobnie do 3 lat.

#3 2012-09-08 12:53:32

basia-jb
Użytkownik

Na ogół z firmami windykacyjnymi nie ma żartów. Teoretycznie muszą trzymać sie zasad prawnych, ale w praktyce różnie bywa. Pamiętam, że firma windykacyjna Kruk, została swego czasu nawet ukarana za to, że straszyła dłużników....;/

#4 2012-09-10 09:50:19

aneta
Użytkownik

Ja też ma podobny problem z firmą windykacyjną. Co prawda nieco inny ale jest. Zalegam z opłatami za nieukończone studia zaoczne, prawie 5000 zł. Szkoła straszy, firma straszy a ja nie pracuję i nie mam z czego zapłacić;/ Co robić ???

#5 2012-09-12 09:17:42

aicha
Użytkownik

Takie zaległości ulegają przedawnieniu po okresie trzech lat. Jesli nie pracujesz i praktycznie nie masz żadnych własności, wówczas firma windykacyjna musi poczekać aż uzyskasz pracę. Jesli dług będzie niemożliwy do ściągniecia przed upływem trzech lat przepadnie.

#6 2012-09-13 12:18:38

milosnikaut
Użytkownik

Niby tak:) Ale która firma windykacyjna pozwoli aby dług się przedawnił ???? Oni mają swoje sposoby:(

#7 2012-09-15 10:44:08

wiktorw
Użytkownik

Mimo tego, że wedle przepisów firma windykacyjna może jedynie ściągnąć należności w postępowaniu komorniczym, a to z kolei musi być z orzeczeniem sądowym, to jednak stosuje wiele innych metod, które są nielegalne.
Przede wszystkim jest to nękanie dłużników telefonami i korespondencją, wedle której toczy się postępowanie egzekucyjne.
Niekiedy o długu informowani są sąsiedzi, pracodawca, a czasem grożą konfiskacją majątku.

#8 2012-09-17 18:22:10

Lukas12
Użytkownik

Takich działań faktycznie dopuszcza sie każda firma windykacyjna. niestety nie jest to miłe dla osób zadłużonych. Faktycznie może pojawić sie wiele groźb, choć w obliczu prawa nie powinny one mieć miesjca.

#9 2013-01-14 19:48:04

jaska22
Użytkownik

Osób zadłużonych mamy całą masę i nic z tego też zajdzie windykacja....popyta, podzwoni i zapomni...kto windykacji się nie boi to i tak nic mu ona nie zrobi.

Szybka odpowiedź

Wprowadź wiadomość i wyślij
Jesteś człowiekiem czy robotem?

Sprawdzenie czy jesteś człowiekiem czy robotem.

Stopka

Forum oparte na FluxBB