#1 2012-12-17 16:11:01

MiśJogi
Gość

Co zrobić w takiej sytuacji? czyja to wina?

Witam mam problem dotyczy on wymiany oleju w samochodzie.
Posiadam Astre G 1,7 DTI
Byłem na wymianie oleju u mechanika samochodowego gdzie kupiłem olej i filtr oleju, Mechanik zamonotował nowy filtr, silnik zalał nowym olejem uługa wydawała sie być dobrze wykonana. Pojechałem do domu wszystko ok. wieczorem po przejechaniu kilkunastu kilemetrów zaświeciła mi sie kontrolka od oleju, podniosłem maskę sprawdzam stan a bagnet suchy, patrze pod samochód a tam plama od strony prawego koła i wydawało mi sie jakby leciało z pod filtra oleju. do mechanika miałem ok 5km więc pojechałem do niego żeby zobaczyć co się stało. Okazało się że na filtrze jakmiś sposobem wywinęła sie uszczelka. Mechanik założył nowy Filtr oleju lał nowy olej gdyż tamten cały uciekł. Pojechałem do domu. coś zaczeło mi na podwórku "rzęźić" w silniku. pojechałem do innego mechanika, ten powiedział że prawdopodobnie silnik przytarł się na panewkach. I tu jest problem taki: zadzwoniłem do tego pierwszego mechanika i mu mówię co i jak i czy to bedzie robił czy mam zostawić u tego drugiego mechanika a on zapłaci, po czym usłyszałem że to nie jego wina gdyż nikt mi nie kazał jechać bez oleju tych kilku kilometrów tylko mogłem zadzwonić do niego i wyjaśnic sytuację to by przyjechał z lawetą czy auto na hol i na warsztat i by ten filtr wymienił i nowy olej wlał. zrobił tak o czym pisałem wyżej, ale to nie zmienia faktu że jechałem bez oleju do niego. Mechnaik nie chce mi auta zrobić ani temu drugiemu zapłacić a mnie nie stać na remont. po czyjej stronie jest wina że owe panewki się przytarły?

#2 2012-12-23 22:20:13

Kr122
Użytkownik

Odp: Co zrobić w takiej sytuacji? czyja to wina?

Ciężko stwierdzić jednoznacznie, a straszenie sądami i policją też nie jest zbyt dobre. Nie znam się na mechanice, nie wiem ile to może kosztować, a myślałeś o ubezpieczycielu? Bo tak to byś powiedział, że na trasie Cię złapało, olej się wylał, a jak kontrolka się zaświeciła, to już było za późno, bo przytarło silnik. Niepotrzebnie jechałeś bez oleju. Mądry polak po szkodzie, ale to jest tak samo jak byś na kacu chciał iść na trening boksu bez picia wody - organizm nie wytrzyma. To samo jest z autem. I nie ma że wolno jechałeś czy szybko, bo od samych obrotów na biegu jałowym się silnik będzie przycierał.

Szybka odpowiedź

Wprowadź wiadomość i wyślij
Jesteś człowiekiem czy robotem?

Sprawdzenie czy jesteś człowiekiem czy robotem.

Stopka

Forum oparte na FluxBB