#1 2012-11-29 19:45:02

Kobi
Użytkownik

Czołówka 2 osoby ranne - jakie odszkodowanie

Jechałem samochodem i gość wjechał nam na czołówkę. Żona ma kilka siniaków i rozwalony nos, ale najbardziej wystraszyłem się o dziecko o córka rozbiła sobie rękę. Na pewno tak tego nie zostawię. Poszukuję firmy, która zajmuje się odzyskaniem odszkodowań, możecie kogoś polecić?

#2 2012-12-15 20:15:31

Koper
Użytkownik

Odp: Czołówka 2 osoby ranne - jakie odszkodowanie

Jest obecnie sporo takich firm, tak zwane hieny smile Czasem pomagają, ale będą Ci proponować opcję fifty fifty, czyli jak dostaniesz 10 000 zł odszkodowania, to połowa dla nich. Czasem taniej wychodzi znaleźć dobrego prawnika, trochę poczytać i samemu się ubiegać.

#3 2012-12-26 16:18:24

Henio
Użytkownik

Hieny? Koper, po co się udzielasz?! Gadasz tylko głupoty i to mnie denerwuje. Chyba lepiej, ze sa firmy, które pomagają odzyskać ubezpieczenie, zamiast otrzymać jakiś marny grosz, wyciągnąć od ubezpieczyciela ile się da, więc moim zdaniem jest to dobre rozwiązanie.

#4 2013-02-23 14:38:38

pawełek
Użytkownik

Nie polecam Ci szukać jakiegoś rozwiązania w takich firmach. One też muszą zarobić dlatego lepiej jest chyba na własną rękę poprowadzić sprawę w sądzie.

#5 2013-02-26 17:28:23

Krzysztof_Kawałowski
Użytkownik

Hieny to niestety nieraz jedyne trafne określenie.
Ja akurat coś o tym wiem.
Co zrobić znaleźć rozsądnego pełnomocnika, który za honorarium do 20% poprowadzi sprawę i przeprowadzi również przez sprawę sądową bez tego się nie obędzie. Szkody na osobie to wbrew pozorom trudne i żmudne postępowania a niestety "hieny" zazwyczaj zawierają ugody przedsądowe i nie prowadzą sporów sądowych zgarniają mocno zaniżone świadczenia opowiadając poszkodowanym, że więcej i tak nie uzyskają. Natomiast wiem z własnego doświadczenia, że świadczenia uzyskiwane przez osoby poszkodowane w wyniku wypadków są zazwyczaj kilkukrotnie wyższe.
Polecam skupić się na umowie jaka jest przedkładana do podpisania, ustalenia skąd jest firma i czy ma jakieś referencje od osób poszkodowanych i oczywiście jaki bierze procent, czy pieniądze zgarnia na swoje konto czy mogą one iść na konto poszkodowanego, który późnej się rozliczy z pełnomocnikiem. Ten ostatni aspekt jest szczególnie istotny, gdyż w ostatnim czasie głośno jest o firmach które zniknęły z pieniędzmi osób poszkodowanych.

Pozdrawiam,
Krzysztof_Kawałowski

#6 2013-02-27 22:09:19

aneta.nic1
Użytkownik

Dzisiaj to wszyscy dobrze wszystko wiedzą ale do czasu. Te "hieny" rzeczywiście pożerają połowę kosztów. Każdy musi zarobić.

Szybka odpowiedź

Wprowadź wiadomość i wyślij
Jesteś człowiekiem czy robotem?

Sprawdzenie czy jesteś człowiekiem czy robotem.

Stopka

Forum oparte na FluxBB