#1 2015-07-23 14:00:53

aneczka33
Gość

Smart Bank opłata za kartę - ile i na jakich warunkach?

Chcę otworzyć konto Smart. Słyszałam, że nie ponosi się kosztów za prowadzenie konta. A czy ktoś wie, jak wygląda kwestia opłaty za kartę w Smart Bank? Czy karta do konta w Smart Banku jest darmowa bezwarunkowo? Czy też są jakieś warunki do spełnienia?

#2 2015-09-10 12:11:28

kaliszuś
Gość

Odp: Smart Bank opłata za kartę - ile i na jakich warunkach?

Prowadzenie konta rzeczywiście jest za darmo, tak samo zresztą jak karta płatnicza.

Zarówno wydanie karty, jak i późniejsze jej użytkowanie jest całkowicie bezpłatne. Nawet wydanie duplikatu karty jest darmowe.

Poczytaj sobie tabele opłat i prowizji:
http://www.banksmart.pl/download/TOOiPR.pdf
http://www.hipoteczny-kredyt.info/konto … pinie.html

Wypłaty z bankomatów, niezależnie od sieci, też są bez prowizji. Opłata za kartę w Smart Bank pojawia się dopiero, gdy np. chcesz, aby bank wydał Ci dodatkową kartę dla pełnomocnika, wtedy zarówno wydanie, jak i używanie karty przez pełnomocnika wiąże się z kosztami.

Potwierdzają opinie konto bank smart - tam też są opłaty w szcegółach.

#3 2015-10-10 14:45:36

Bronisław
Gość

A ja mam pytanie odnośnie tej dodatkowej karty. U mnie jest taka sytuacja, że mam konto bankowe z żoną z którego będziemy rezygnowali.
Chciałbym założyć konto w Smart Bank. Jednak z tego co widzę, to żeby mieć dwie karty w Smart Bank, to trzeba zrobić do jednego konta duplikat. Czyli to będzie kosztowało te 5 zł, zgadza się?

Czy nie lepiej zatem założyć już 2 konta bankowe i mieć dwie karty za darmo? I tak jeśli chciałbym przelać pieniądze żonie, to z konta tego banku, będzie trwało to kilka minut, nawet może krócej.
Mamy taki pomysł, żeby własnie założyć sobie dwa osobne konta, a jak się coś pozmienia, to chyba w każdej chwili można zamknąć, prawda?

#4 2015-10-15 12:44:27

Piotrowiec
Gość

Czy faktycznie musicie mieć dwie karty do konta w Smart Bank? Z tego co wiem, to ta druga karta kosztuje własnie 5 zł miesięcznie. Czy jest to dużo czy mało? To zależy, dla mnie nie jest to jakaś ogromna kwota, która bym bez problemu przyjął na klatę.
Ja mam też konto z narzeczoną i nie mamy z tym problemu. Większe zakupy i tak robimy razem, a na małe zakupy każde z nas ma przy sobie jakieś drobne na koncie, więc nie ma problemu. Spróbujcie przez miesiąc na jednej karcie, a jak będzie problematyczne, to wtedy zmienicie i będziecie korzystać z 2 kart, po prostu zamówicie nową.

#5 2015-10-19 17:44:20

Pietrek88
Gość

Przy jednej karcie płatniczej do konta smart bank nie ma żadnej opłaty, czyli jedną kwestie rozwialiśmy.
Ja mam natomiast inne pytanie. Czy są jakieś limity przy wypłatach tą kartą. Gdzieś słyszałem, że jest tylko kilka darmowych transakcji kartą do Smart Banku. Czy to może być prawda? Nie znalazłem nigdzie jednoznacznej odpowiedzi, która by o tym mówiła, a wydaje mi się że tym z banku powinno zależeć na tym, żeby takiej odpowiedzi udzielili. Czy ktoś z Was może to obalić albo potwierdzić?
Ogólnie bank Smart wydaje się mieć ciekawą ofertę, ale do czego to dalej doprowadzi i jaki będzie finał z tym bankiem, to ciężko jednoznacznie stwierdzić.

#6 2015-11-01 19:27:33

Sławek
Gość

Pietrek88 napisał/a:

Przy jednej karcie płatniczej do konta smart bank nie ma żadnej opłaty, czyli jedną kwestie rozwialiśmy.
Ja mam natomiast inne pytanie. Czy są jakieś limity przy wypłatach tą kartą. Gdzieś słyszałem, że jest tylko kilka darmowych transakcji kartą do Smart Banku. Czy to może być prawda? Nie znalazłem nigdzie jednoznacznej odpowiedzi, która by o tym mówiła, a wydaje mi się że tym z banku powinno zależeć na tym, żeby takiej odpowiedzi udzielili. Czy ktoś z Was może to obalić albo potwierdzić?
Ogólnie bank Smart wydaje się mieć ciekawą ofertę, ale do czego to dalej doprowadzi i jaki będzie finał z tym bankiem, to ciężko jednoznacznie stwierdzić.

No własnie ja ponawiam to pytanie bo juz tak założyłem konto  PEKAO i tam są limity i ciężko je zmienić no masakra... Czy tutaj także są limity w wypłatach pieniędzy z konta?
Czy ktoś kto ma to konto od dłuższego czasu może odpisać?

Jeśli chodzi o wydanie karty u samo płacenie tą kartą to po miesiącu stwierdzam, że nie naliczono mi żadnej opłaty nawet przy płaceniu małych kwot w sklepie co czasami w innych bakach tutaj jest haczyk i opłata - tutaj karta jest darmowa na pewno.

Czekam na odpowiedź w sprawie tych limitów na karcie.

#7 2015-11-02 10:11:17

Kolas
Gość

Ja założyłem też konto w Smart Bank, niby na początek a próbę, ale później skusili mnie kredytem gotówkowym.
Akurat była mi potrzebna gotówka, bo miałem mały wydatek, a jak widzą, że masz w miarę regularne wpłaty na konto, to do 10 000 zł dadzą kredyt bez większych problemów. Ja wziąłem tylko 3000 zł kredytu, bo miałem chrzciny, popsuło się auto.
Jakie wrażenia z zaciągania kredytu gotówkowego w Smart Bank... Trwało to naprawdę bardzo szybko, te weryfikacje itd., to był moment. Po wypełnieniu wniosku pieniądze były na koncie i mogłem nimi dysponować. Całość rozłożona na 18 miesięcy, więc w żaden sposób tego nie odczuwam.

#8 2015-11-27 02:40:11

irka
Gość

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaka jest w Bank Smart opłata za kartę? Mam u nich co prawda konto Smart od paru miesięcy, ale o kartę zamierzam wnioskować dopiero teraz.
Ile się za to płaci?

#9 2015-11-28 20:21:42

Mirek
Gość

irka napisał/a:

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaka jest w Bank Smart opłata za kartę? Mam u nich co prawda konto Smart od paru miesięcy, ale o kartę zamierzam wnioskować dopiero teraz.
Ile się za to płaci?

Karta tez jest za darmo.
Ja wnioskowałem o kartę od razu jak zakładałem konto i wydanie karty + jej używanie mam za darmo.
Możliwe, że jak wnioskujesz o kartę później to może masz jakieś opłaty czy coś tak więc warto jeszcze poczekać na inne opinie ale ogólnie karta w smart banku jest darmowa i nie ma tak jak w innych bankach, że trzeba wykonać transakcje bezgotówkowe na jakąś tam kwotę tylko jest ona za darmo bezwarunkowo - to się ceni, ponieważ nie każdy używa konta i karty cały czas. Ja jeżdżę za granicę na 2 miesiące i wtedy nie używam i w smart banku nic za to nie płacę smile

#10 2015-12-08 23:34:21

Mirkaskaja
Gość

Konta w innych walutach w Smart Banku czy takie są?
Mój mąż niestety już od paru lat systematycznie wyjeżdża do pracy do innych krajów. Dlatego postanowiliśmy rozejrzeć się za zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, dzięki któremu będziemy mogli bez problemu przesyłać sobie pieniądze. Oczywiście on mi. Zastanawiam się, czy konto walutowe w Smart Banku, a może innej placówce w ogóle jest opłacalne? Trochę się martwię, że tak jak w innych próbach przesyłania pieniędzy będą potrącać nam ogromne prowizje. A chyba nie trzeba mówić, że dla osób spłacających kredyt, każdy grosz się liczy.

#11 2015-12-22 10:14:28

laik
Gość

A czy jest tutaj użytkownik kont smart biznes? czyli tego konta dla firm bo mam kilka pytań odnośnie karty do płatności.
- Czy karta w smart biznes także jest darmowa? ( nie ma kosztów za wydanie kary, aktywacje karty i jej użytkowanie)
- Czy kartę także dostaje się pocztą na dane firmowe, na jakie został założony rachunek?
- Czy ta podstawowa karta w smart biznes ma te szybkie płatności zbliżeniowe?

Jeśli ktoś z was ma tutaj konto smart binzes i posiada do niego kartę to bardzo proszę o odpowiedź na moje pytania.

#12 2016-02-03 21:49:07

miron
Gość

A ja w ogóle chciałem zapytać was o kilka spraw z tym kontem w smart banku bo każdy go tutaj poleca a ja nie jestem pewien, że to jest taka bardzo dobra opcja.

Pierwsza sprawa chodzi o to czy smart bank jest polskim bankiem? Czytałem, że to bank eurpejski i boję się, że za jakiś czas może wprowadzić jakieś opłaty za używanie konta bo takie dyspozycje wyda unia europejska i co wtedy?
Każdy na potęgę będzie zamykać konto i przenosił będzie kredyty które w nim zaciągnął do innego banku?
Tak to działa - masz konto - zaciągasz kredyt hipoteczny a później nagle jakieś opłaty i co? i się płaci za to...

#13 2016-02-05 21:55:28

Adrianna24
Gość

To prawda, że w Smart Banku nie ponosi się opłat za prowadzenie konta. Wiem to, bo sama mam tam swoje konto i jeszcze nigdy nie zostały mi z konta pobrane opłaty. Za kartę płatniczą też nic nie płaciłam. A swoje konto zakładałam przez formularz internetowy i tak samo zamówiłam sobie kartę. I przyszła mi ona pocztą moim zdaniem bardzo szybko, bo w ciągu 6-8 dni a w innych bankach przychodzi w ciągu dwóch tygodni. Ogólnie jestem bardzo zadowolona ze Smart Banku i myślę, że nie zamienię go na żaden inny, a na pewno dopóki nie wprowadzą żadnych nowych opłat (ewentualnie może tak się chyba zdążyć ale nie spodziewam się tego za szybko)

#14 2016-07-08 18:43:11

martens
Gość

W Smart Bank opłata za kartę wynosi 0 zł. Nie płacisz za jej wydanie i za korzystanie w skali roku. Opłaty są naliczane wtedy, gdy w rachubę wchodzi np. korzystanie z karty przez pełnomocnika – wtedy to jest 25 zł za rok. Tej samej wysokości opłata, z tym że jednorazowa, jest naliczana przy wydawaniu karty lub jej duplikatu albo kodu pin dla pełnomocnika.

Szybka odpowiedź

Wprowadź wiadomość i wyślij
Jesteś człowiekiem czy robotem?

Sprawdzenie czy jesteś człowiekiem czy robotem.

Stopka

Forum oparte na FluxBB