#1 2012-09-21 06:29:35

Sonia2121
Użytkownik

Sąsiad zalał mi mieszkanie!

Sąsiad który mieszka nade mną zalał mi wiekszą ilość mieszkania.
Czy w takiej sytuacji mam prawo żądać odszkodowania?

#2 2012-09-22 10:05:59

Zuza11
Użytkownik

Odp: Sąsiad zalał mi mieszkanie!

Oczywiscie, że istnieje tutaj szansa na odszkodowanie. Trzeba poprosić sąsiada o nazwę firmy ubezpieczeniowej i nr polisy. Potem zwracamy się do tej firmy. Najczęściej przysyła ona rzeczoznawcę, czy wina z pewnością leży po stronie sąsiada. Jeśli jednak sąsiada nie jest ubezpieczony, wówczas musi zapłacić z własnej kieszeni.

#3 2012-09-23 18:18:28

Marlenax1x
Użytkownik

A co jeśli, okaże sie, że sąsiad wcale nie jest ubezpieczony, a dodatkowo wcale nie pali się do zapłaty?

#4 2012-11-29 20:06:56

Kobi
Użytkownik

O to całkiem niemiła sprawa i taka sytuacja na pewno będzie się wlekła i wlekła. Sąd może nawet orzekać o jakiś odszkodowaniach, ale jak gość nie ma kasy to ci przecież nie stworzy. Dadzą mu jakieś prace społeczne, tobie jakieś grosze i tyle - polskie prawo.

#5 2013-01-21 23:31:28

jadwigab
Użytkownik

na pewno sąsiad wcale tak łatwo nie da się zastraszyć...będzie zwalał na rury, na pomoc techniczną - wszystko aby tylko nie zapłacić. jednakze nie daj się zbyć..taki remont bedzie cie sporo kosztował, dlatego lepiej żeby choć trochę kosztów on pokrył;)

#6 2013-02-21 13:02:21

natalka19
Użytkownik

Jak najbardziej powinieneś żądać od niego zwrotu za zalane mieszkanie. Przykro stwierdzić ale niestety mieszkanie za darmo się nie odnowi. A jeżeli sąsiadowi się nie spieszy to sprawę skieruj do sądu. Innego wyjścia nie ma.

Szybka odpowiedź

Wprowadź wiadomość i wyślij
Jesteś człowiekiem czy robotem?

Sprawdzenie czy jesteś człowiekiem czy robotem.

Stopka

Forum oparte na FluxBB